Eğitim alanında Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Türk Eğitim Derneğinin Çanakkale'deki meşalesi TED Çanakkale Koleji, 2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde eğitime başlamaktan gurur duymaktadır. TED Çanakkale Kolejinde bireysel farklılıkların dikkate alındığı, öğrenci merkezli, ulusal değerleri esas alan, evrensel bakış açısına sahip, yabancı dil eğitiminin gerekliliğine inanan, akademik, sosyal ve fiziksel gelişimi destekleyici ortamlar sunan, TED’e özgü geliştirilmiş programlar ile uluslararası uygulamaların bütünleştirildiği, pozitif disipline dayalı, dinamik ve yenilikçi bir eğitim öğretim anlayışı esastır. TED Çanakkale Kolejinde yaşam temelli ve öğrenciyi merkeze alan eğitim öğretim olanakları ile Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlı, milli değerleri özümseyen ve dünya vatandaşlığı bilinci geliştirmiş, etik değerlere sahip, bilimsel düşünen, ülke ve dünya sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, yabancı dil bilen ve yaşamında etkili bir şekilde kullanabilen, araştırmayı ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, üretken, yaratıcı ve girişimcilik becerileri gelişmiş, teknoloji çağının gerekliliklerine ve yeterliliklerine sahip, kültür, sanat ve spor alanlarında entelektüel birikimi olan, çevresel ve sosyal sorumluluk bilincine sahip, farklılıklara saygılı, empati kurabilen ve iletişim becerileri kuvvetli bireyler yetişmektedir.
Bir K12 okulu olan TED Çanakkale Koleji, güçlü akademik kadrosu ile 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış nesiller yetiştirmek üzere tüm yaş gruplarında yabancı dil, bilim, teknoloji, matematik ve sanat başta olmak üzere çeşitli alanlarda farklılaştırılmış ayrıcalıklı eğitim programları sunmaktadır.
TED Çanakkale Kolejinde yaşam temelli ve öğrenciyi merkeze alan eğitim öğretim olanakları ile Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlı, milli değerleri özümseyen ve dünya vatandaşlığı bilinci geliştirmiş, etik değerlere sahip, bilimsel düşünen, ülke ve dünya sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, yabancı dil bilen ve yaşamında etkili bir şekilde kullanabilen, araştırmayı ve yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, üretken, yaratıcı ve girişimcilik becerileri gelişmiş, teknoloji çağının gerekliliklerine ve yeterliliklerine sahip, kültür, sanat ve spor alanlarında entelektüel birikimi olan, çevresel ve sosyal sorumluluk bilincine sahip, farklılıklara saygılı, empati kurabilen ve iletişim becerileri kuvvetli bireyler yetişmektedir.

TED Çanakkale Kolejini bölgedeki diğer okullardan ayrıştıran belli başlı noktaları aşağıdaki gibi özetlemek mümkündür:

  • Türkiye sathına yayılmış K12 okullarında yaklaşık 32 bin öğrencisi ve 4 bin eğitim personeli, üniversitesi, düşünce kuruluşu ve diğer yapılarıyla eğitim alanında köklü, büyük ve eşi benzeri olmayan bir camianın 46. temsilcisidir.
  • Eğitim öğretim programlarını TED’in geliştirdiği, öğretmen alımlarının TED tarafından gerçekleştirildiği, öğretmenlerin sürekli mesleki ve kişisel eğitime tabi tutulduğu, fark yaratan eğitim öğretim anlayışına sahiptir.
  • Çocuğunuzun ana dili gibi yabancı dil konuştuğu, akademik başarı elde ettiği, sosyokültürel ve sportif alanlar da dahil olmak üzere bütüncül formasyona sahip olduğu, hayata başlarken geniş mezun ağını kullanabildiği bir okuldur.
  • 12 dönüm arazi içinde 15.000 metrekare kapalı alana sahip, okul öncesi eğitimden lise son sınıfa kadar 1.250 öğrencinin okuyacağı, çağın ötesinde bir yerleşkedir.
  • Kapalı alanda yer alan çok amaçlı spor salonu, kapalı havuz, fitness merkezi, bale stüdyoları, jimnastik ile açık alanlarda yer alan basketbol / voleybol, futbol sahaları ve tırmanma duvarı gibi spor alanları ile fark yaratmaktadır.
  • Ulusal ve MUN gibi uluslararası toplantılara ev sahipliği yapabilen 450 kişilik konferans salonu, piyano, keman, bateri gibi enstrümanları rahatça çalmak üzere tasarlanmış müzik odaları, resim ve seramik yapmaya elverişli sanat atölyeleri, dünya yemeklerini deneyimleme imkanı veren deneysel mutfağı, okul radyosu, satranç, robotik kodlama ve görsel medya kulüpleri gibi sosyokültürel faaliyetleri barındıran mekanlar ile çok yönlülüğe imkân sağlamaktadır.
  • Çocukların doğa dostu bireyler olarak yetişmesine imkan veren ekolojik hobi bahçeleri ve yeşil alanları mevcuttur.
  • En son teknolojiye sahip öğretim sistemi ve akıllı tahta uygulamaları ile, ister hibrit ister online eğitim olsun, öğrencilere kesintisiz, katılımı kolaylaştıran, etkin ve verimli bir eğitim ayrıcalığı sunmaktadır.