TED Çanakkale Koleji Anaokulu eğitim programı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Eğitim Derneği Okul Öncesi Programında belirtilen esaslara göre, tüm dünyada okul öncesi eğitim programlarında geçerliliğini kanıtlamış yaklaşımlardan yararlanılarak hazırlanmış, özgün bir programdır. 

Ulusal değerlerin yanında uluslararası bir bakış açısıyla da geliştirilen bu program, gelişimsel, sarmal, eklektik yapıdadır ve bütüncüldür. 

TED Çanakkale Koleji Anaokulu eğitim programının amacı, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, beceriler kazandırmak, olumlu benlik kavramını geliştirmesine, kendini ifade etmesine, öz denetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmek, çocukların Türkçe’ yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamaktır. 

TED Çanakkale Koleji Anaokulu’ nda Atatürk’ ün milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen, kendini iyi ifade edebilen, sorgulayan, paylaşımcı, katılımcı ve aynı zamanda hoşgörülü, saygılı, sorumluluk sahibi ve sanata karşı duyarlı bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. 

Yapılan tüm etkinlikler öğrenmenin farklı yolları ve bireysel farklılıklar göz önüne alınarak hazırlanır.   

Fiziki İmkanlarımız 

TED Çanakkale Koleji Anaokulu, bağımsız girişi, geniş bahçesi ve aydınlık, ferah sınıfları ile fark yaratan bir alana sahiptir.  

Okulda yer alan, fen-doğa laboratuvarı, mini mutfak atölyesi, anaokuluna özel yemekhanesi, çok amaçlı salonu, kapalı spor salonu, yüzme havuzu, jimnastik salonu, yaratıcı drama sınıfı, müzik sınıfı, satranç sınıfı, bilişim ve kodlama sınıfı, görsel sanatlar sınıfı ile çocukların mutlu, huzurlu, güvenli bir ortamda gelişimi için fırsat yaratmaktadır.